Науковий уїк-енд у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка

23 листопада 2014 року на території фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся науковий благодійний уїк-енд для родин.

Захід організували НГО «Фонд відкрита політика», фізичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, Рада молодих вчених НАН України, Наукове товариство студентів та аспірантів історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Науково-освітній центр Інституту теоретичної фізики НАН України, Інститут молекулярної біології, Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, Міністерство освіти і науки України, ЗНЗ гімназія-інтернат «Дитяча інженерна академія».

Учасники заходу мали змогу поринути у світ магічної хімії, інтригуючої фізики, захоплюючої біохімії та винахідливої робототехніки. Діяли секції «Хімія», «Світ під мікроскопом», «Фізика» та «Роботехніка».

Секцію «Хімія» очолював Гліб Репіч (Інститут загальної та неорганічної хімії НАН України). Діти та дорослі долучилися до споглядання реакції «срібного дзеркала» та «мідного дзеркала», експерименту розкладу біхромату амонію - «вулкан», забарвлення полум’я іонами різних металів, «кольорового годинника» та отримання ниток віскози зі звичайної вати.

Ігор Кравчук та Вєроніка Кушнірук (Інститут молекулярної біології та генетики НАН України), організатори секції «Світ під мікроскопом», показували відвідувачам різні препарати клітин та тканин людини, миші, щура, зробили презентацію з фото та малюнками структури клітин, їх компонентів, розповідали про будову клітин, різницю між нормальними, імморталізованими та раковими клітинами та ще чимало цікавого.

У секції «Фізика» «фруктові» батарейки створювали разом з Інессою Войтович та Юрієм Мягченком, досліджували дію струму разом з Артемом Ставенком та Владиславом Кравченком, явище левітації – з Русланом Савчуком. Владислав Кравченко та Олександр Навозненко здійснювали демонстрацію цікавих фізичних явищ.http://mon.gov.ua/ua/news/40608-u-kiyivskomu-natsionalnomu-universiteti-imeni-tarasa-shevchenka-organizovano-naukoviy-uyik-end

Рейтинг: 
0
Голоси відсутні